Müller wciąż niepokonany w DTM

Nico Müller odniósł swoje trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie 2020 Deutsche Tourenwagen Masters. Szwajcar pokonał w sobotnim wyścigu na torze Lausitzring Sheldona van der Linde i zdobywcę pole position Robina Frijnsa.

Müller wystartował lepiej od swojego zespołowego kolegi i objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie. Dobrze ruszył także van der Linde, wyprzedzając Loïca Duvala w walce o trzecią lokatę. Startujący z siódmej pozycji René Rast wypadł z toru w trzecim zakręcie, lecz utrzymał swoją lokatę, a w powstałym zamieszaniu pogubił się Timo Glock, tracąc trzy pozycje.

Rast po swojej przygodzie wyprzedził Jamiego Greena i zyskał jedną lokatę, lecz Brytyjczyk szybko się zrewanżował, a niedługo później Rasta wyprzedził także Glock. Nieco dalej, Fabio Scherer uderzył w Roberta Kubicę, obracając go w pierwszym zakręcie, za co otrzymał karę przejazdu przez boksy. Problemy miał także Jonathan Aberdein, który wypadł z toru i wcześnie zjechał na swój pit-stop.

Jako pierwszy z czołówki po nowe opony zjechał na 14. okrążeniu van der Linde. Kierowca BMW przeskoczył w ten sposób Robina Frijnsa, który odwiedził swoich mechaników okrążenie później. Holender chwilowo znalazł się także za Marco Wittmannem, odbywającym swój pit-stop na 16. okrążeniu, lecz szybko odzyskał lokatę.

Prowadzący Müller zjechał do boksów na 19. okrążeniu i spadł na czwartą lokatę. Gdy jednak reszta stawki odbyła swoje pit-stopy, Szwajcar powrócił na prowadzenie, mając za sobą van der Linde, Frijnsa i Wittmanna. Przewaga na czele stawki wynosiła około sześciu sekund lecz zmalała po tym, jak awaria samochodu Duvala spowodowała częściową neutralizację, a lider utknął za dublowanym Schererem.

Choć van der Linde zbliżył się na niecałe dwie sekundy do Müllera, ten w końcówce podkręcił tempo i pewnie sięgnął po swoje trzecie zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło mu powiększyć prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 37 punktów. Van der Linde jako pierwszy kierowca BMW stanął w tym sezonie na podium, a ruszający z pole position Frijns musiał zadowolić się trzecią lokatą, po tym jak utrzymał za sobą Wittmanna.

Piąte miejsce zajął Timo Glock, za którym uplasował się Ferdinand Habsburg, zaciekle atakowany w końcówce przez René Rasta. Aktualny mistrz serii na osiem okrążeń do mety wyprzedził Jamiego Greena w walce o siódme miejsce, a trzy kółka później Philipp Eng objechał Mike’a Rockenfellera w rywalizacji o przedostatnią punktowaną lokatę.

Robert Kubica po swojej kolizji z Schererem spadł na koniec stawki, lecz wykorzystał karę dla Szwajcara oraz przygodę Aberdeina, aby finiszować na 13. pozycji. Polak przez chwilę jechał w pierwszej piątce, zatrzymując się na zmianę opon jako ostatni z całej stawki, na 26. okrążeniu.

Drugi wyścig weekendu DTM na Lausitzring w niedzielę o 13:30.

PNrKierowcaZespół Rezultat
151
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline43 okr.
231
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM+ 2,870
34
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 7,513
411
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 7,861
516
Timo Glock
BMW Team RMG+ 14,569
662
Ferdinand Habsburg
WRT Team Audi Sport+ 20,226
733
René Rast
Audi Sport Team Rosberg+ 20,679
853
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 24,914
925
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 26,654
1010
Harrison Newey
WRT Team Audi Sport+ 53,182
1199
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 56,802
1222
Lucas Auer
BMW Team RMG+ 57,468
138
Robert Kubica
Orlen Team ART+ 1:07,388
1413
Fabio Scherer
WRT Team Audi Sport+ 1 okr.
1527
Jonathan Aberdein
BMW Team RBM+ 1 okr.
NSK28
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze