Kierowcy Audi zwyciężają w wyścigach DTM

Emocjonujący weekend DTM na torze Lausitzring. W spektakularnym niedzielnym wyścigu, obrońca tytułu mistrzowskiego René Rast reprezentujący Audi Sport Team Rosberg oraz lider mistrzostw i zwycięzca z soboty Nico Müller z Audi Sport Team Abt Sportsline, przekroczyli linię mety dosłownie „koło w koło” swoich Audi RS 5 DTM. Różnica między nimi wyniosła 0,089 sekundy z korzyścią dla Rasta, który wygrał niedzielne zmagania. Dla Müllera z kolei, wygrana z soboty była czwartą z kolei w tym sezonie DTM.

„Szczerze mówiąc, niedzielny wyścig był dość rozrywkowy” - powiedział René Rast, który musiał ciężko walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - zwłaszcza z prowadzącym Robinem Frijnsem. Obaj zawodnicy reprezentujący markę Audi starli się już w pierwszym zakręcie po starcie. „W zakręcie 1 musiałem jechać przez trawę, a potem walka z Robinem była dość ciężka. Zaczęliśmy wcześnie reagować na podjazdy Robina i Marco Wittmanna. Wiedziałem, że Nico przyjedzie w końcu na świeższych oponach. Nasza strategia była odważna i bardzo napięta, ale na szczęście nam się udało”.

Nico Müller – startując z drugiego pola - nie miał idealnego początku zmagań. „Było więcej napięcia niż się spodziewałem” – powiedział potem Szwajcar. „Kiedy René i Robin zrobili kilka manewrów przede mną, krótko miałem jasną sytuację. Ale wjechałem na zewnętrzną linię na zakręcie 3. W rezultacie minął mnie również Marco Wittmann i spadłem na czwartą pozycję. Potem to była ciężka praca nad odrabianiem strat, ale poradziliśmy sobie całkiem dobrze”.

Po długim pierwszym stincie Müller wrócił na tor na siódmą pozycję, szybko przeskakując pozycję po pozycji i, dzięki świeższym oponom, doganiając w końcu lidera, René Rasta. „Na finiszu do zwycięstwa zabrakło mi tylko jednej trzeciej długości samochodu” – podsumował niedzielę Müller. „W sobotę wyścig wydawał się być wiecznością – w niedzielę modliłem się, by trwał o jedno okrążenie dłużej”.

Faktycznie, pomimo takich odczuć, sobota na Lausitzring należała bezsprzecznie do Müllera. Szwajcar odniósł tego dnia swe czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie DTM. Najpierw – jeszcze w piątek - ustanowił najlepsze czasy w obu wolnych sesjach treningowych, a w sobotę, startując z drugiego pola, od razu objął prowadzenie i na koniec wyścigu zdołał je powiększyć do 7,5 sekundy.

„W ten weekend widzieliśmy najbardziej ekscytujące wyścigi od dawna” – powiedział szef Audi Motorsport Dieter Gass. „O ile w sobotę przewaga Nico była od początku nie do poważenia, to w niedzielę toczyły się bardzo ciężkie bitwy na torze i do ostatniego okrążenia nie było jasne, kto wygra. Między René a Nico była bardzo zacięta rywalizacja. Cieszę się, że udało nam się odnieść kolejne dwa zwycięstwa i że wykazaliśmy się bardzo dobrym występem w kwalifikacjach, a także sześcioma najlepszymi miejscami na linii startowej. W DTM trzeba jednak ciągle podnosić swe umiejętności. Przed nami kolejne wyścigi – już nie mogę się doczekać rywalizacji na nich”.

Następne dwa wyścigi serii DTM odbędą się ponownie na torze Lausitzring – tym razem nieco wydłużonym - w sobotę 22 i w niedzielę 23 sierpnia. Po czterech z osiemnastu zaplanowanych wyścigów tego sezonu DTM, w klasyfikacji kierowców prowadzi Nico Müller (100 punktów). Za nim jest René Rast (61 punktów) i Robin Frijns (58 punktów). Klasyfikacji zespołowej przewodzi Audi Sport Team Abt Sportsline (158 punktów) przed Audi Sport Team Rosberg (95 punktów) i Audi Sport Team Phoenix (58 punktów). Różnica punktowa w mistrzostwach producentów pomiędzy Audi a BMW wynosi 283:107.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze