Rast nie wiedział, kiedy kończy się wyścig DTM

Lider klasyfikacji generalnej Deutsche Tourenwagen Masters René Rast jest przekonany o tym, że mógł wygrać sobotni wyścig na torze Hockenheim, gdyby zdał sobie sprawę z tego, że znajduje się na ostatnim okrążeniu. Niemiec nie zdecydował zaatakować Nico Müllera dopóki nie było za późno.

„Myślę, że mogliśmy dzisiaj wygrać, gdybym wiedział, że to było ostatnie okrążenie” – powiedział Rast, obwiniając wyświetlacz nad torem. „Gdy przejechałem przez linię, spojrzałem na wyświetlacz, który pokazywał dwa okrążenia do końca. Chciałem wstrzymać się z atakiem na prowadzenie i mieć push-to-pass i DRS na ostatnim okrążeniu. Byłem w szoku, gdy wyścig się skończył. Nie wiem, co poszło nie tak, ale kosztowało nas to zwycięstwo”.

Rast wywalczył pole position i prowadził przez dużą część sobotniego wyścigu, lecz na trzy okrążenia do mety stracił prowadzenie na rzecz Nico Müllera, który zmniejszył swoją stratę w klasyfikacji generalnej do 13 punktów na jedną rundę przed końcem.

W przeciwieństwie do Rasta, Szwajcar dobrze wyliczył moment przeprowadzenia zwycięskiego manewru: „Po drugim samochodzie bezpieczeństwa nie wiedzieliśmy, czy zostaną cztery czy pięć okrążeń. Powiedziano mi, że będzie bardzo blisko i muszę się orientować. Bardzo ważne było wiedzieć, kiedy jest ostatnie okrążenie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league