Pierwszy zespół przystępuje do nowej DTM

Po dwóch latach przerwy, Mercedes-AMG znów będzie reprezentowany w Deutsche Tourenwagen Masters. Kliencki zespół GruppeM Racing jako pierwszy potwierdził wystawienie jednego samochodu w przyszłorocznej serii, która po raz pierwszy będzie korzystać z przepisów GT3.

„Jesteśmy dumni i podekscytowani tym, że będziemy pierwszym zespołem z Hong Kongu rywalizującym w DTM” – powiedział szef ekipy Kenny Chen. „To seria z bogatą historią, która od lat oferuje motorsport na najwyższym poziomie. To ogromne wyzwanie, ale z radością się na nie godzimy i nie możemy się doczekać. Jestem szczególnie zadowolony, że nadal będziemy współpracować z Mercedesem-AMG. Jesteśmy gotowi na przygodę z DTM!”

Zespół GruppeM Racing powstał niecałe 20 lat temu, a reputację na międzynarodowej scenie wyrobił sobie w sezonie 2005, wygrywając wszystkie 11 wyścigów mistrzostw FIA GT – ten rekord nigdy nie został już poprawiony. Pod koniec dekady zespół zniknął z wyścigowej sceny, lecz powrócił w 2017 roku, wiążąc się z Mercedesem-AMG. Od tamtej pory ekipa wygrała m.in. 10h Suzuka oraz Puchar Świata GT w Makau.

GruppeM Racing jest zarejestrowany w Hong Kongu, lecz siedzibę swojej operacji ma w Niemczech.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze