Dwa McLareny w nowej DTM

2 Seas Motorsport to zaledwie drugi zespół, który zadeklarował swój udział w sezonie 2021 Deutsche Tourenwagen Masters. Brytyjsko-bahrańska ekipa wystawi dwa McLareny 720S GT3.

Zespół z siedzibą w Anglii został założony na początku tego roku przez Isę Al-Khalifa oraz Nicholasa Cristofaro, a w swoim pierwszym sezonie rywalizował w Brytyjskich Mistrzostwach GT, siedmiokrotnie zdobywając podium i zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ekipa miała także niezrealizowany zamiar dołączenia do GT World Challenge Europe.

„2 Seas Motorsport rośnie w siłę i jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy w tak krótkim czasie” – powiedział współwłaściciel zespołu Isa Al-Khalifa. „Pozwoliło nam to zapowiedzieć wejście z dwoma McLarenami do DTM. To jedna z najbardziej kultowych serii w motorsporcie, której prestiż cały czas rośnie. To będzie ekscytujące, ścigać się tam i kontynuować naszą współpracę z McLarenem – jedną z najbardziej utytułowanych marek w sporcie motorowym”.

Skład kierowców mamy poznać w przeciągu najbliższych tygodni. Poza 2 Seas Motorsport, chęć startów w DTM zapowiedział zespół GruppeM Racing.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Zespół  
GruppeM Racing
2 Seas Motorsport
2 Seas Motorsport

Źródło: 2seasmotorsport.co.uk

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze