Kolejny McLaren w DTM

Brytyjski zespół Jenson Team Rocket RJN wyraził zamiar dołączenia do stawki Deutsche Tourenwagen Masters w sezonie 2021 z McLarenem 720S GT3.

To już czwarty zespół, który w ostatnim miesiącu ogłosił plany związane z niemiecką serią – do tej pory zrobiła to mistrzowska ekipa tego sezonu Abt Sportsline oraz mające zadebiutować w DTM GruppeM Racing i 2 Seas Motorsport. Prowizoryczna stawka urosła zatem do sześciu aut – trzech McLarenów, dwóch Audi oraz jednego Mercedesa-AMG.

„Gdy rozpoczęliśmy przygodę jako zespół, naszym zamiarem zawsze było zmieniać się i rozwijać, rywalizując w wielu różnych seriach i ściśle współpracując z producentem” – powiedział współwłaściciel zespołu Chris Buncombe. „Gdy pojawiła się okazja staru w DTM, uznaliśmy, że doskonale to do nas pasuje i nie mogę się doczekać tego jak ten projekt zacznie się rozwijać”.

Ekipa Jenson Team Rocket RJN powstała na początku 2019 roku, gdy Jenson Button oraz zwycięzca wyścigu 24h Le Mans Chris Buncombe nawiązali współpracę z byłym fabrycznym zespołem Nissana – RJN Motorsport. Szefem ekipy jest doświadczony Bob Neville.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Zespół  
Abt Sportsline
Abt Sportsline
GruppeM Racing
2 Seas Motorsport
2 Seas Motorsport
Jenson Team Rocket RJN

Źródło: dailysportscar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze