Walkenhorst przystępuje do DTM

Tegoroczna stawka Deutsche Tourenwagen Masters urosła do siedmiu zespołów, reprezentujących pięciu różnych producentów. Swoje przystąpienie do niemieckiej serii ogłosiła bowiem ekipa Walkenhorst Motorsport, od początku swojej działalności związana z marką BMW.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze zaangażowanie w DTM” – powiedział menedżer zespołu Niclas Königbauer. „Po odniesieniu sukcesów na arenie międzynarodowej, przejście do DTM stanowi logiczny krok w rozszerzeniu naszego zaangażowania w wyścigi GT3. Naszym celem jest rywalizować na najwyższym poziomie i wiedzieliśmy, że chcemy być w DTM”.

Zespół z Melle rozpoczął działalność w 2009 roku, promując sieć ośmiu salonów BMW Henry’ego Walkenhorsta. Na swoim koncie ekipa ma m.in. zwycięstwo w 24h Spa-Francorchamps, 8h Indianapolis, 9h Kyalami oraz triumf w klasyfikacji generalnej Intercontinental GT Challenge.

Walkenhorst Motorsport nie ogłosiło jeszcze, ile egzemplarzy BMW M6 GT3 będzie wystawiać w DTM. Nie podano także nazwisk kierowców.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
    Walkenhorst Motorsport
    Abt Sportsline
    Abt Sportsline
    Team Rosberg
    Team Rosberg
    Jenson Team Rocket RJN
    2 Seas Motorsport
    2 Seas Motorsport
    GruppeM Racing

Źródło: walkenhorst-motorsport.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze