René Rast nie pozostanie w DTM

Trzykrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast poinformował, że nie będzie kontynuować startów w niemieckiej serii. Fabryczny kierowca Audi zamiast tego skupi się na występach w Mistrzostwach Świata Formuły E.

„Niestety, tak będzie” – powiedział Rast niemieckiej telewizji. „Choć uwielbiam DTM i chciałbym startować dla klienckiego zespołu Audi, zdecydowaliśmy, że w 2021 roku skupię się tylko na Formule E. Kalendarz wciąż nie jest pewny ze względu na pandemię, a status mistrzostw świata jeszcze zwiększa znaczenie serii. Dlatego nie chcę ryzykować”.

Rast zdobył trzy tytuły mistrzowskie w swoich czterech sezonach w DTM. Niemiec zwyciężył w 24 z 70 wyścigów, 40 razy stawał na podium i wywalczył 20 pole position. Po zakończeniu fabrycznego programu Audi, Rast mógł pozostać w DTM jako kierowca Team Rosberg – z którym wywalczył oba tytuły, lub Abt Sportsline, dla którego będzie się ścigać w Formule E.

Inni kierowcy Audi – Nico Müller i Robin Frijns – z powodzeniem łączyli w ostatnich latach występy w DTM oraz Formule E. Podwójny program prowadził też Mattias Ekström, startujący równolegle w DTM oraz Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Niepewna sytuacja związana z tegorocznym kalendarzem – który zdążył się już zmienić zarówno w przypadku DTM jak i Formuły E – wprowadza ryzyko wystąpienia konfliktów pomiędzy seriami.

Co więcej, sezon 2020/2021 może być dla Rasta jedynym w Formule E – wraz z jego zakończeniem wycofa się bowiem fabryczny zespół Audi, którego barw Rast będzie bronić wraz z Lucasem di Grassim.

Źródło: ran.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze