Paffett powróci do DTM?

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Gary Paffett może powrócić do niemieckiej serii dwa lata po dwuletniej przerwie. Brytyjczyk miałby zostać twarzą innowacyjnego projektu oraz nowego w stawce zespołu.

Paffett zakończył swoją przygodę z DTM wraz z wycofaniem się Mercedesa-AMG w 2018 roku. Brytyjczyk następnie spędził 2019 rok ścigając się w Formule E, z kolei cały poprzedni rok spędził jedynie w roli doradcy fabrycznego zespołu Mercedesa-EQ.

Jak twierdzą niemieckie media, Paffett jest bardzo blisko powrotu do ścigania w DTM, w nieogłoszonym jeszcze projekcie zespołu Mücke Motorsport. Za zaangażowaniem Brytyjczyka ma stać koncern Schaeffler Paravan, który zamierza wyposażyć Mercedesy-AMG ekipy w swój system Space Drive.

Schaeffler Paravan chce promować oraz testować na torze układ sterowania, w którym kierownica nie ma mechanicznego połączenia z kołami. Mercedes-AMG GT3 wyposażony w takie rozwiązanie zaliczył już swój debiut w ubiegłorocznej serii Gran Turismo Cup. Space Drive był wcześniej używany także w Audi R8 LMS GT3.

Paffett jest jednym z kilku utytułowanych zawodników przymierzanych do tegorocznej stawki DTM – plotki mówią bowiem o tym, że Mike Rockenfeller i Kelvin van der Linde będą reprezentować zespół Abt Sportsline.

Źródło: motorsport-total.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze