Di Grassi wystartuje gościnnie w DTM

Były mistrz Formuły E Lucas di Grassi weźmie udział w dwóch ostatnich rundach Deutsche Tourenwagen Masters na torach Hockenheim i Norisring. Będzie to pożegnanie Brazylijczyka z zespołem Abt Sportsline, dla którego startował w elektrycznych wyścigach.

„Od dawna myśleliśmy nad tym, co możemy zrobić na pożegnanie Lucasa” – powiedział właściciel ekipy Hans-Jürgen Abt. „Wpadliśmy na pomysł, aby dać mu weekend w DTM, a potem przerodziło się to w dwa weekendy i cztery wyścigi”.

Będzie to debiut w DTM dla di Grassiego, który rozstał się z Audi po wycofaniu się producenta z Formuły E. Od kolejnego sezonu 2021/2022 będzie reprezentować zespół Venturi: „To typowe dla Abt. Takie relacje są w dzisiejszym sporcie rzadkością. Spędziłem z Abt Sportsline wspaniały czas w Formule E i do samego końca miałem nadzieję, że zostanę z nimi, nawet po wycofaniu się Audi. Nie udało się, ale jestem podekscytowany, że nasza przygoda potrwa jeszcze przez dwa weekendy DTM. To pokazuje również, że być może czeka nas coś więcej w przyszłości”.

Di Grassi wolał pozostać w Formule E niż kontynuować współpracę z Audi w innych wyścigach, ze względu na aspekt ekologiczny. Choć Brazylijczyk zapowiadał, że nie zamierza więcej ścigać się autami z silnikami spalinowymi, znalazł kompromisowe rozwiązanie – dwutlenek węgla powstały w wyniku jego startów w DTM będzie zrekompensowany poprzez kredyty węglowe, chroniące las amazoński.

Abt Sportsline wystawi zatem cztery samochody – di Grassi dołączy do regularnie startujących Kelvina van der Linde, Mike’a Rockenfellera i Sophii Flörsch.

Źródło: abt-sportsline.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1