Cassidy zamiast Albona w finale DTM

Nick Cassidy zastąpi Alexandra Albona podczas ostatniej rundy sezonu 2021 Deutsche Tourenwagen Masters na torze Norisring. Będzie to debiut Nowozelandczyka za kierownicą Ferrari zespołu AF Corse.

Wspierana przez Red Bulla ekipa od początku planowała zmiany kierowców w samochodzie #23 podczas sezonu, ze względu na obowiązki Albona wobec zespołu Formuły 1 Red Bull Racing. Po raz pierwszy miało to nastąpić w Spielbergu, lecz wysoka pozycja Tajlandczyka w klasyfikacji generalnej zadecydowała o jego pozostaniu w DTM. Teraz Albon nie ma już szans na tytuł i może ustąpić miejsca Cassidy’emu, żeby udać się na Grand Prix Turcji F1.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu” – powiedział Cassidy, który startował także w minionym sezonie Formuły E. „Świetnie było śledzić Liama [Lawsona] i Alexa w tym sezonie, wykonali oni świetną robotę. Nie mogę doczekać się Norisring. Lubię ten tor, który znam ze startów w Formule 3. Czuję się jak debiutant w DTM, ale powinno być to ekscytujące doświadczenie i mam nadzieję, że pomogę zespołowi w zdobyciu tytułu”.

Drugi z kierowców AF Corse – Liam Lawson – prowadzi w klasyfikacji DTM na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league