Pierwsze zwycięstwo Rasta w BMW

Trzykrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023. Niemiec wykorzystał pole position do wygrania drugiego wyścigu weekendu na torze Red Bull Ring.

Kierowca Schubert Motorsport utrzymał prowadzenie po starcie, przed swoim zespołowym kolegą Sheldonem van der Linde. Kiepsko wystartował Jack Aitken, który spadł z trzeciego na siódme miejsce, a na trzecią lokatę awansował Thomas Preining.

W pierwszym zakręcie doszło do kilku incydentów. Zwycięzca sobotniego wyścigu Kelvin van der Linde obrócił się po uderzeniu Tima Herinamanna, a Marvin Dienst przeciął prawą tylną oponę u lider klasyfikacji generalnej Mirko Bortolottiego.

Pomimo bardzo krótkich opadów deszczu, tor przez cały czas pozostawał suchy. W takich warunkach dwójka kierowców BMW zaczęła odjeżdżać od reszty stawki. Do przodu przesuwał się też Marco Wittmann w kolejnym BMW, który na 11. okrążeniu wyprzedził Clemensa Schmidta w czwartym zakręcie, obejmując czwartą lokatę.

Prowadzący w wyścigu Rast zjechał na zmianę opon na 25. okrążeniu, jedno kółko po Sheldonie van der Linde. Aktualny mistrz DTM nie zdołał wykorzystać rozgrzanych opon, aby zmniejszyć swoją stratę do lidera i choć uzyskał w końcówce wyścigu najszybszy czas okrążenia, to Rast jechał niemal równie szybko i dojechał do mety na pierwszym miejscu.

To 26. zwycięstwo Rasta w DTM i pierwsze od ubiegłorocznej rundy na Imoli. Zespół Schubert Motorsport wywalczył dublet za sprawą drugiego miejsca Sheldona van der Linde. Trzeci na mecie Thomas Preining został nowym liderem klasyfikacji generalnej, korzystając na tym, że Bortolotti nie zdobył ani jednego punktu.

Postępy Wittmanna zatrzymały się na czwartej pozycji. Dennis Olsen wykorzystał wcześniejszy o dwa okrążenia zjazd do boksów, by przeskoczyć Clemensa Schmidta w walce o piątą pozycję, a czołową dziesiątkę uzupełnili Ayhancan Güven, Jack Aitken, Thierry Vermeulen i Arjun Maini.

Ostatnia runda sezonu 2023 DTM odbędzie się w weekend 20-22 października na torze Hockenheim.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze