DTM/Super Znamy pierwsze auta na sezon 2014

Organizatorzy japońskich mistrzostw Super GT pokazali na Suzuce pierwsze trzy samochody klasy GT500 zbudowane na sezon 2014 według przepisów technicznych, które są identyczne dla  obecnych samochodów DTM.

Porozumienie między DTM a Super GT zostało ogłoszone na początku tego roku i zakłada, że obie serie będą wykorzystywać te same regulacje techniczne. W przyszłości dołączy także amerykański odpowiednik DTM. Choć konkretna data debiutu serii nazwanej roboczo DTM America nie jest jeszcze znana, to mówi się o sezonie 2017.

Pokazane w trakcie 1000-kilometrowego wyścigu na Suzuce auta to Lexus LF-CC (następca SC430), Honda NSX (kontynuator sukcesów HSV-010) i kolejne wcielenie Nissana GT-R. Samochody te będą mogły bez żadnych przeróbek startować w przyszłości w wyścigach DTM.

Po krótkim przejeździe nowych aut, przewodniczący ITR – Hans-Werner Aufrecht pogratulował poprzez nagranie wideo szefowi organizatorów Super GT, Masaakiemu Bandohowi. „[Gratulacje dla tych], którym udało się w ten weekend przeprowadzić roll-out wszystkich trzech nowych samochodów na torze Suzuka, a moje gratulacje także dla kierowców” – powiedział. „Mogą oczekiwać fantastycznych samochodów sportowych i myślę, że rywalizacja będzie podobna do tej w Niemczech”.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1