Di Grassi i Müller na testach z Audi w Spielberg

W trakcie przeprowadzanych w tym tygodniu testów na austriackim torze Red Bull Ring ekipa Audi da szansę na jazdę RS5 DTM byłemu kierowcy Formuły 1 Lucasowi di Grassiemu oraz aktualnemu uczestnikowi Formuły Renault 3.5 Nico Müllerowi.

Di Grassi startował w F1 w 2010 roku jako jeden z kierowców Virgin Racing, gdzie był partnerem aktualnego reprezentanta BMW w DTM – Timo Glocka. Pod koniec 2012 roku 29-letni Brazylijczyk dołączył do Audi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i wraz z Marciem Gene i Oliverem Jarvisem jadąc R18 e-tron quattro zajął trzecie miejsce w tegorocznych 24 Godzinach Le Mans.

Z kolei Müller obecnie rywalizuje w Formule Renault 3.5 i zajmując siódme w klasyfikacji kierowców. Szwajcar na ulicznym torze w Monako odniósł w tym roku swoje pierwsze zwycięstwo w serii. 21-latek ma już na swoim koncie test z Audi – wiosną 2012 jeździł on starszym modelem A4 DTM.

„Jesteśmy ciekawi, jak Nico i Lucas poradzą sobie z naszym RS5 DTM” – powiedział szef programu Audi w DTM, Dieter Gass. „Nico jest obiecującym młodym kierowcą, którego karierę obserwujemy z dużym zainteresowaniem od kilku lat. Lucas swoją szybkością i współpracą w kwestiach technicznych sprawił świetne wrażenie na naszym zespole w wyścigach długodystansowych, dlatego jest on uważany za doskonałego kierowcę testowego”.

Na testach będzie obecna także dwójka aktualnych kierowców Audi w DTM – Mattias Ekström oraz lider klasyfikacji generalnej Mike Rockenfeller. Audi jak do tej pory nie ujawniło żadnych informacji na temat swoich kierowców w przyszłorocznym sezonie DTM.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1