Nico Müller łączony z Audi

Aktualny zawodnik Formuły Renault 3.5 Nico Müller jest blisko podpisania kontraktu na starty z Audi w DTM, ale niewykluczony jest także program w Długodystansowych Mistrzostwach Świata – donosi magazyn Autosport.

21-latek w zeszłym miesiącu testował na Red Bull Ringu auto producenta z Ingolstadt wraz ze startującym w WEC Lucasem di Grassim oraz regularnymi kierowcami DTM – Mike’m Rockenfellerem i Mattiasem Ekströmem.

Pomimo ujawnienia, że żadna decyzja odnośnie sezonu 2014 nie została jeszcze podjęta, szef Audi w DTM Dieter Gass powiedział, że dobre wyniki Müllera na testach przyczyniły się do tego, że producent obserwuje jego postępy. „Testował on już nasze stare A4 na Monteblanco” – przypomniał Gass. „I był wtedy bardzo blisko otrzymania fotela w DTM, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Adriena Tambay’a”.

Gass też do zrozumienia, że Müller może być częścią reprezentacji Audi w przyszłorocznych Długodystansowych Mistrzostwach Świata.  "On – powiedzmy – rywalizuje o miejsce w Audi w przyszłym roku, choć nie mogę na razie powiedzieć, o który program chodzi. Możemy mu wkrótce zaoferować test w LMP”.

Müller wygrał w tym roku wyścigi FR 3.5 w Monako i na Hungaroringu, a obecnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. „Otrzymanie testu w DTM było świetne. Gdy producent daje szansę, to pokazuje, że z moją karierą jest wszystko w porządku. Test był dobry, ale szkoda, że nie było bardziej sucho. Mimo to wydaje mi się, że wypadłem całkiem nieźle w porównaniu do reszty chłopaków.  Wszyscy marzymy o Formule 1, więc nie zawsze chcemy odchodzić od samochodów jednomiejscowych, ale teraz widziałem DTM z bliska i rozumiem, że może to być bardzo dobre miejsce do ścigania się. Mogę poczekać do sezonu, aby pomyśleć o tym, co będę robił dalej. I oczywiście to nie tylko moja decyzja” – powiedział Szwajcar.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league