Nico Müller oficjalnie kierowcą Audi

Audi potwierdziło kolejnego swojego kierowcę na tegoroczny sezon DTM – Nico Müller zastąpi w kokpicie RS5 Filipe Albuquerque, który przejdzie do wyścigów długodystansowych.

W 2013 roku Müller startował w Formule Renault 3.5 i w trakcie letniej przerwy przetestował samochód Audi, a jego wyniki zaimponowały szefowi Audi w DTM Dieterowi Gassowi i Wolfgangowi Ullrichowi dowodzącemu Audi Motorsport.

„Nico dobrze pasuje do Audi, zarówno w zakresie prędkości, jak i osobowości i bez wątpienia będzie cennym dodatkiem do całej serii” – powiedział Gass. „Myślę bardzo dobrze o nim i oczekuję, że będzie on w stanie sprawić niespodziankę w swoim debiutanckim sezonie”.

Ullrich dodał: „Obserwowałem karierę Nico już od jakiegoś czasu. Zaliczył kilkaset kilometrów testów w naszych samochodach DTM i sprawił znakomite wrażenie. Jestem przekonany , że nie zajmie mu dużo czasu, aby wypełnić lukę po Filipe Albuquerque”.

Z kolei Müller powiedział, że podpisanie kontraktu z Audi było jego ambicją i jest przekonany, że od czasu do czasu pojawi się w pierwszej dziesiątce w drugiej połowie roku. „Oglądałem serię już jako dziecko i odkąd przetestowałem Audi DTM po raz pierwszy marzyłem o możliwości rywalizowania w takim samochodzie” – przyznał Szwajcar. „Nie jest to tak duża różnica w mocy silnika, ale nie jestem zaznajomiony z jak jazdą w samochodzie z dachem nad moim kaskiem, jednak wkrótce stanie się to moją drugą naturą. Konkurencyjność kierowców w DTM jest wyjątkowa, więc będzie trudno zdobyć punkty. Moim celem jest szybka i równomierna nauka oraz okazjonalne pojawienie się w pierwszej dziesiątce w drugiej połowie sezonu”.

Po trzech sezonach z DTM żegna się Filipe Albuquerque, który już w ostatni weekend stycznia poprowadzi Audi R8 ekipy Flying Lizard w 24 Godzinach Daytona. Portugalczyk w zeszłym roku triumfował w klasie GT amerykańskiego maratonu. W tym sezonie Albuquerque weźmie udział także w dwóch rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata – 6 Godzinach Spa i 24 Godzinach Le Mans.

Lista potwierdzonych zgłoszeń do sezonu 2014 DTM:

Nr Kierowca Zespół Samochód
1 Mike Rockenfeller Phoenix Audi RS 5 DTM
- Timo Scheider - Audi RS 5 DTM
- Mattias Ekstroem - Audi RS 5 DTM
- Nico Müller - Audi RS 5 DTM
- Gary Paffett - AMG Mercedes C-Coupe
- Augusto Farfus BMW Team RBM BMW M4 DTM
- Joey Hand BMW Team RBM BMW M4 DTM
- Timo Glock BMW Team MTEK BMW M4 DTM
- Antonio Felix da Costa BMW Team MTEK BMW M4 DTM
- Marco Wittmann BMW Team RMG BMW M4 DTM
- Maxime Martin BMW Team RMG BMW M4 DTM
 - Martin Tomczyk BMW Team Schnitzer BMW M4 DTM
 - Bruno Spengler BMW Team Schnitzer BMW M4 DTM

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league