Müller: Miałem dwa, może trzy dobre wyścigi

To już drugi rok, który reprezentant Audi - Nico Müller, spędza w drugiej połowie stawki. Szwajcar przyznaje się do popełnianych w 2015 roku błędów i planuje poprawę na nadchodzący nowy sezon Deutsche Tourenwagen Masters.

Drugi, bolesny sezon DTM doświadczył Nico Müllera i udowodnił mu, że czeka go jeszcze wiele pracy zanim będzie mógł powalczyć o zwycięstwa. Szwajcar zakończył sezon 2015 na 21. pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców z 26. punktami na koncie. „Miałem dwa, może trzy dobre wyścigi. Ale kolejny sezon powinien być lepszy” – powiedział Müller w rozmowie z Motorsport-Total.com.

Ten młody kierowca otwarcie przyznaje, że jego dotychczasowe występy nie należały do najlepszych, a on sam nadal uczy się ścigać. Jego najlepszymi osiągnięciami w ubiegłym sezonie były 5. miejsce podczas wyścigu w Spielberg oraz 6. na torze Hockenheim. Pozostałe punkty zdobył plasując się czterokrotnie jako przedostatni w punktowanej dziesiątce. „Mieliśmy kilka dobrych wyścigów. Ponadto byliśmy szybcy. Jednak ciągle przytrafiały nam się jakieś drobnostki, które uniemożliwiały lepsze rezultaty” - podsumował zawodnik Audi.

Jednym z przykładów pecha tego młodego reprezentanta Audi może być wyścig na torze Hockenheim, w którym Szwajcar otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową, co uniemożliwiło mu dojechanie na dobrej pozycji i zdobycie większej ilości punktów. „I dlatego wierzę, że przyszły sezon ułoży się nam lepiej. Musimy iść małymi krokami do przodu i zacząć przyciągać szczęście. Mamy dobre podstawy, teraz będziemy je rozbudowywać” – dodał Müller, który szczególnie dopracować musi swoją formę w kwalifikacjach, ponieważ zazwyczaj startuje z odległych pozycji.

Równie ważne będzie polepszenie się w kwalifikacjach. W sesjach popełniam błędy, które kosztują mnie cenne pola. Gdy stawka jest tak blisko siebie jak w ubiegłym sezonie, to nie można pozwalać sobie na takie niedociągnięcia. Powinienem być bardziej odprężony za kierownicą, to dałoby mi więcej pewności i pewnie popełniałbym mniej błędów. Mam nadzieję, że wszystkiego nauczę się wraz z nabieraniem doświadczenia” zakończył kierowca teamu Abt.

Źródło: motorsport-total.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league