Comini odnosi drugie tegoroczne zwycięstwo w TCR

Dwukrotny mistrz TCR International Series odniósł ciężko wywalczone zwycięstwo w drugim wyścigu weekendu na torze Monza. Kierowca Audi musiał odpierać ataki sobotniego zwycięzcy Roberto Colciago.

Prowadzenie po starcie objął James Nash, wyprzedzając ruszającego z pole position Hugo Valente. Za Brytyjczykiem podążył Comini, a gdy to samo próbował zrobić lider klasyfikacji Jean-Karl Vernay, zderzył się on z Francuzem i wysłał w żwirowe pobocze.

Comini szybko odebrał Nashowi prowadzenie, wyprzedzając go po zewnętrznej w Curva Grande. Do Brytyjczyka szybko dojechali Vernay, Pepe Oriola i Mat’o Homola, a za nimi podążali Colciago i Frédéric Vervisch. Dwaj ostatni zderzyli się ze sobą na początku czwartego okrążenia i ścięli pierwszą szykanę, mijając w ten sposób Homolę.

Pod koniec czwartego okrążenia Nash odzyskiwał poniesione początkowo straty i zbliżał się do Cominiego. Za nimi, Colciago zaczął atakować Oriolę – Włoch po kilku próbach przeprowadził skuteczny manewr w zakręcie Parabolica.

Po uporaniu się z Hiszpanem, Colciago szybko dogonił i wyprzedził Vernaya. Wkrótce to samo zrobił Vervisch, po uprzednim wyprzedzeniu Orioli.

Z początkiem okrążenia Colciago znajdował się już tuż za tylnym zderzakiem jadącego na drugim miejscu Nasha. Manewr wyprzedzania nadszedł w szykanie Ascari, po czym rzucił się w pościg za prowadzącym Cominim.

Colciago wykorzystał cień aerodynamiczny Audi, by znaleźć się obok Cominiego na dojeździe do pierwszej szykany. Dwójka liderów zderzyła się, w wyniku czego Włoch wysforował się na prowadzenie. Kierowca Hondy wkrótce oddał jednak pozycję, by uniknąć potencjalnej kary za swój agresywny manewr. Colciago nie ustawał jednak w atakach, które trwały aż do ostatniego zakrętu. Comini zdołał jednak skutecznie je odpierać i odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Trzecie miejsce na kilka okrążeń przed końcem zyskał Vervisch, wyprzedzając Nasha. Vernay był piąty, przed Homolą – ta dwójka również zderzyła się w pierwszej szykanie, ale bez konsekwencji. Punktowaną dziesiątkę zamknęli Davit Kajaia, Oriola, Attila Tassi i Ferenc Ficza.

Kolejna runda TCR International Series odbędzie się w dniach 9-11 czerwca na austriackim Salzburgringu.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 1 Stefano Comini Comtoyou Racing 11 okr.
2 5 Roberto Colciago M1RA + 0,170
3 6 Frédéric Vervisch Comtoyou Racing + 1,273
4 54 James Nash Lukoil Craft-Bamboo Racing + 1,797
5 2 Jean-Karl Vernay Leopard Racing Team WRT + 2,052
6 70 Mat'o Homola DG Sport Competition + 2,240
7 16 Davit Kajaia GE-Force + 2,369
8 74 Pepe Oriola Lukoil Craft-Bamboo Racing + 2,789
9 9 Attila Tassi M1RA + 3,361
10 55 Ferenc Ficza Zele Racing + 3,754
11 14 Jaap van Lagen Leopard Racing Team WRT + 4,001
12 21 Giacomo Altoè WestCoast Racing + 9,062
13 11 Jens Reno Møller Reno Racing + 15,510
14 23 Pierre-Yves Corthals DG Sport Competition + 16,704
15 76 Davide Cappellari CRC + 57,232
16 10 Gianni Morbidelli WestCoast Racing + 2 okr.
NSK 34 Stian Paulsen Stian Paulsen Racing  
NSK 7 Hugo Valente Lukoil Craft-Bamboo Racing  
NSK 62 Dušan Borković GE-Force  

Źródło: touringcartimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze