Hyundai prezentuje elektryczny samochód turystyczny

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie koreańska marka Hyundai zaprezentowała model Veloster N ETCR, przeznaczony do startującej w przyszłym sezonie serii wyścigów elektrycznych samochodów turystycznych.

„ETCR to oczywisty dla nas krok, który wpisuje się w naszą strategię produkcji samochodów elektrycznych” – powiedział wiceprezydent Hyundai Motor Group Thomas Schemera. „Zaplanowaliśmy dogłębny program testowy, którym zajmą się doświadczeni specjaliści z Hyundai Motorsport. Veloster N ETCR doskonale uzupełni nasze portfolio samochodów turystycznych”.

Hyundai ma już dwa samochody turystyczne, przygotowane z myślą o klasie TCR – w pucharze świata rywalizuje model i30 N, z kolei nowszy Veloster N przeznaczony jest na rynek amerykański, gdzie ściga się m.in. w IMSA Challenge.

Zgodnie z regulaminem ETCR, samochód będzie mieć silnik umieszczony pośrodku, napędzający tylną oś. Hyundai jest drugim producentem, który zaprezentował swój elektryczny samochód turystyczny – w marcu jako pierwsza swój model pokazała Cupra.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1