Pierwszy zespół potwierdził swój udział w WTCR

Denis Dupont oraz Aurélien Panis to pierwsi kierowcy, którzy znaleźli się na liście zgłoszeń tegorocznego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR. Obaj wystartują dla zespołu Comtoyou Racing.

Belgijska ekipa potwierdziła jak dotąd plany dla dwóch samochodów Audi RS 3 LMS TCR, lecz szef zespołu Jean-Michel Baert nie wykluczył wystawienia także trzeciego auta.

25-letni Dupont ma za sobą kilka występów w wyścigach klasy TCR, a od 2016 roku może cieszyć się wsparciem belgijskiej federacji RACB. O swoim nadchodzącym sezonie w WTCR mówił: „Nigdy nie będę potrafił wyrazić swojej wdzięczności dla RACBG oraz Comtoyou. Będę częścią rosnącej międzynarodowej serii i spędzę więcej czasu na torze niż na wcześniejszych etapach mojej kariery. Oczywiście nie znam praktycznie żadnych torów, ale będę miał wiele okazji, aby się wykazać i mam nadzieję kilka razy wspiąć się na podium.

Drugim kierowcą ekipy będzie 23-letni Panis, który wziął udział w kilku wyścigach WTCC dla zespołu Zengő Motorsport, po czym przeniósł się do serii TCR.

„Mam coś do udowodnienia po tym, jak musiałem opuścić WTCC, więc cieszę się na powrót do WTCR, gdzie znajdzie się wielu znakomitych kierowców” – powiedział syn byłego kierowcy Formuły 1 Oliviera Panisa. „Mam za sobą jeden sezon w przednionapędowym samochodzie, do którego ciężko jest się przyzwyczaić, zatem na pewno prezentuję teraz lepszy poziom niż przed rokiem. Dobrze czułem się w TCR i mam trochę szczęścia w tym, że poznałem część torów pierwszej połowy sezonu. Jestem w dobrym zespole i mam dobry samochód, więc nie widzę powodu, abym nie mógł wygrać kilku wyścigów”.

Prowizoryczna lista zgłoszeń WTCR 2018

Kierowca Zespół Samochód
Denis Dupont Comtoyou Racing Audi RS 3 LMS TCR
Aurélien Panis Comtoyou Racing Audi RS 3 LMS TCR

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowych WTCR

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze